ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:05

Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcıları Yüksekova'da


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Cengiz Yücedal, Bedri Ünal ve beraberindekiler Yüksekova'yı ziyaret etti.

Van'dan Yüksekova'ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Yardımcıları Mehmet Cengiz Yücedal, Bedri Ünal, Proje Değerlendirme Daire Başkanı Esma Tekinarslan, Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi Oya Hasken ve Sosyolog Mustafa Koçancı Yüksekova Aile Destek Merkezi'ni ziyaret etti. Heyet burada öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Yüksekova Kaymakamı Yasin Tikdağ, Yüksekova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü ve bazı kurum amirleri ile görüşme yaptı.

Genel müdür yardımcıları ve beraberindekiler Aile Destek Merkezleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmış olan Yüksekova Aile Destek merkezini ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir araya gelen heyet devam eden kurslarla ilgili bilgi aldı. Özellikle kadınlara yönelik açılan kurslarda eğitim gören bayanlarla görüşen heyet kadınların yaşamış olduğu sorunlar ile Aile Destek Merkezleri hakkındaki düşünceleri ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER