ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:14

Sosyal medya ve siber güvenlik İstanbul’da tartışılacak


 İstanbul Cyber Security Summit, dünyaca ünlü hackerlar, siber güvenlik uzmanları, sosyal medya analistlerinin yanı sıra Türkiye ve bölge ülkelerden kamu ve özel sektör yöneticilerini bir araya getirecek. İki gün sürecek üst düzey konferansın özel dosyası kapsamında katılımcılar sosyal medyayı tartışacak.

İstanbul, son yılların önemli gündem maddelerinden biri haline gelen siber güvenlik konusunda uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 3-4 Ekim 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Cyber Security Summit konferansında dünyaca ünlü bilgi güvenliği uzmanları, siber güvenlik uzmanları, sosyal medya analistleri, güvenlik çözümleri sunan yüzden fazla firma, Türkiye ve bölge ülkelerinden üst düzey bürokratlar ve resmi yetkililer, kamu ve özel sektör yöneticileri bir araya gelecek. Siber güvenliğe dair tüm güncel konular ve sorunların masaya yatırılacağı konferansların özel dosyası ise sosyal medya olarak belirlendi.

Bu kapsamda Arap Baharı, dünyanın farklı yerlerindeki toplumsal olaylar, ifade özgürlüğü, iletişim özgürlüğü, bilgi güvenliği, kişisel bilgilerin korunması gibi can alıcı konularda siber güvenlik uygulamalarını ve kamu tarafından alınması gereken önlemler konusunda, ilgili bakanlıklar, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, hukuk insanları sosyal medya mecralarını kullanımı, bu bağlamda ortaya çıkabilecek güvenlik ihlalleri, bilgi hırsızlığı, siber tehditler ve sosyal medyanın toplumsal olaylardaki rolünü inceleyerek bir rol haritası üzerinde çalışacak.

Konferansa Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer başta olmak üzere SGK, TİB, MİT, İGK, EGM, Genelkurmay gibi önemli kamu kurum ve kuruluşlarından üst düzey temsilcilerinin katılması bekleniyor. Bakanlıklar ve düzenleyici kurumlar ile yabancı uzmanlar ve sponsor firmaların üst düzey yöneticileri etkinliğin ikinci günü öğleden sonra, siber güvenlik inisiyatifi toplantısı ile paralel olarak düzenlenecek 'Yöneticiler Toplantısı'nda buluşacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER