ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:49

Sosyal medya 'medya' mı?

Sosyal medya medya mı?

Online Medya Derneği, sosyal medya düzenlemesi tartışmalarını masaya yatırırken, Okan Bayülgen medyanın görevini yapmadığının üzerinde durdu.


Online Medya Derneği, son günlerde sıkça konuşulan “Sosyal Medya”yı konu alan bir toplantı düzenledi. Sait Bilgi’nin moderatörlüğünde yapılan toplantının konukları 2.5 milyon twitter takipçisiyle ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, Sabah Gazetesi Yazarı Sevilay Yükselir ve hukukçu Av. Gökhan Ahi oldu.

Türkiye'yi sarsan Gezi Parkı olaylarının ardından sosyal medya düzenlemesi tartışmaları gündeme taşındı. Sosyal medyanın bir medya olmadığında hem fikir olan konuşmacılar, medyanın Gezi olaylarını ilk başladığı dönemde işlevini yerine getirmediği için sosyal medyanın medya gibi görüldüğünün altını çizdi.

“MEDYA PROVAKOSYON YAPMIŞTIR”

Gezi Parkı olayları sırasında adı sıklıkla gündeme gelen Okan Bayülgen ve tartışmaları köşesine taşıyan Sevilay Yükselir de toplantıda görüşlerini ifade etti.

Adına açılmış birçok twitter hesabı bulunan Okan Bayülgen, “Sosyal Medya bir medya değil bir mecradır. Ve bağımlılığı tedavi gerektirir. Medya işini yapmıyorsa herkes medyacılığa soyunur. Medya işini yapmayarak en büyük provokasyon yapmıştır. Sessiz kalarak yapmıştır. “ diyerek medya eleştirisi yaptı.

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Halk TV’nin olaylar sırasında dili vi üslubu ile en büyük provakosyanu yaptığını belirterek, AK Parti Hükümeti’nin yeni gençliği göremediğine vurgu yaptı.

Programda aynı zamanda sosyal medyada söylenilen hakaret içerikli yazıların çokluğu kadar bunların müeyyidesi de konuşuldu. Online Medya Derneği, sosyal medyada yapılacak olası düzenlemeler ve bu mecranın hukuki ayağını hukukçu Av. Gökhan Ahi ele aldı.
 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER