ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 19:13

SOS, Kutlu Doğum etkinliği düzenledi


Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS), Kutlu Doğum töreni düzenledi. Kocatepe Kültür Merkezi’nde Hazreti Muhammed’in(SAV) anıldığı programa katılım yoğun oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi ve Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı’nın (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek’in de katıldığı etkinlik, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından Fatih İmdat Kur’an tilaveti okudu. Berfin Reyyan Erdinç’in Arif Nihat Asya’nın “Nat-ı Şerif” adlı eserini okumasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “İnsanlık Onuru” adlı sinevizyon gösterisi izlendi. Merkez Kur’an Kursu kursiyerlerinden Nafiye Şahin’in şehit olan oğlu için yazdığı bir şiir de salonda sunucu tarafından okundu.

GÜNEŞDOĞDU COŞTURDU

32 yıl Almanya’da yaşayan, Kur’an’ı güzel okuma yarışmalarında dünya birincisi olan Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu’nun Türk Tasavvuf Müziği’nden, “Gel gör beni”, “Damla Rahmetinden bir damla”, “Rabbim Sana Sığınırım”, “Medet”, “Annem”, “Aman Aman”, “Medine Yolları”, “Kabe’nin Yolları”, “Cürmüm”, “Sevdim Seni”, Ne zaman anarsam seni”, “Gel bak” adlı uşşak ve kürdi makamdaki eserleri okuması ile devam etti.

Güneşdoğdu Kutlu Doğum Haftası’nın ayrı bir etkinlik ile kutlanmasının gerekliliğini Peygamber sevgisine bir hafta bile yetmeyeceğini ifade ederek vurguladı. Kutlu Doğum etkinliği, Güneşdoğdu’nun Esma-ül Hüsna adlı eserini semazen eşliğinde okuması ile son buldu.

NEVİN GÖKÇEK DUA ETTİ

Sahneye davet edilen SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek, "Umuyorum bu akşam burada bütün rahmet melekleri sağanak sağanak buraya yağdı ve burada herkesin gönlünden geçenlere amin dediler diye düşünüyorum, inşallah Rabbime layık kul, Peygamberimize layık ümmet oluruz, onun şefaatine layık oluruz, onun elinden Kevser suyunu içmeye layık oluruz, bir daha susamayanın elinden Kevser suyunu içmeyi rabbim bize nasip etsin” diyerek başladığı uzun soluklu duasında herkes için Hazreti Peygamber’in(SAV) şefaatine layık olma dileğinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER