ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:21

Sorgun’da yapılan Kur’an kursu inşaatı yararına kermes düzenlendi

Sorgunda yapılan Kuran kursu inşaatı yararına kermes düzenlendi


Sorgun’da Tepebağ Hizmet Vakfı ,Yenidoğan Mahallesi'nde yaptırmış olduğu yatılı erkek Kur’an kursu inşaatına gelir sağlamak amacıyla kermes düzenledi.

Merkezi İstanbul’da bulunan Tepebağ Hizmet Vakfı, Sorgun’un Yenidoğan Mahallesi'nde yaptırmış olduğu yatılı erkek Kur’an kursu inşaatına gelir sağlamak amacıyla kermes düzenledi. Açılıştan önce Yeni Camii İmam Hatibi Ahmet Çınar Çetin Kur’an-ı Kerim okudu. Ardından Sorgun Müftülüğü Vaizi Yasin Baykal, kermesin hayırlara vesile olması ümidiyle dua etti.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise kermeslerin hayırlı hizmetlere vesile olduğunu dile getirerek şunları ifade etti: “Kermesler hayır işlerinde birlikte hareket ederek ve yardımlaşarak kültürümüzün de vazgeçilmez bir faaliyeti haline gelmiştir. Kur’an kursu inşaatı yararına düzenlenen bu kermeste nesillerimizi iyi yetiştirmek ve onlara sahip çıkmak adına inşallah güzel bir hayra vesile olacaktır. Bu kermese emeği geçen başta annelerimiz bacılarımız olmak üzere herkese teşekkür ederim.”

Kur’an kursu yararına yapılan kermese ilgiden memnun olan Tepebağ Hizmet Vakfı Sorgun Şube Temsilcisi Yusuf Kiremitçi, “Bizim gayemiz güzel nesiller yetişsin, devam eden hizmetlere sahip çıkılsın.” diyerek tüm davetlilere teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER