ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 22:46

Son yolculuklarına uğurlandılar

Son yolculuklarına uğurlandılar

Soma’da cenazeler defnedilmeye devam ediyor.


Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri defnedilmeye devam ediyor. Madenci Mustafa Korkmaz’ın (32) cenazesi de akşam saatlerinde mezarlıkta kılınan namazın ardından defnedildi.

Soma’da, maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin sayısı resmi rakamlara göre 301. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, madende çalışmaların bittiğini ve son işçilerin de çıkarıldığını söyledi. Madenden çıkarılan son cenazeler de ailelerine teslim edildi. Son çıkarılan işçilerden Mustafa Korkmaz'ın da cenazesi ailesine teslim edildi. Soma Ağdan Mezarlığı’na defnedilen Korkmaz’ın cenazesine yakınları ve arkadaşları katıldı.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Korkmaz'ın, 5 yıldır madende çalıştığı öğrenildi.

EFE SONYOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işletmenin başmühendisi Mehmet Efe'nin cenazesi, Savaştepe'de toprağa verildi. 1967'de bir madende yaşanan kazada hayatını kaybeden madenci dedesiyle ismi de kaderi de aynı olan Mehmet Efe'nin, olayın ardından içeri girdiği ve birçok işçiyi gruplar halinde dışarı çıkardığı öğrenildi. Efe'nin olayın yaşandığı gün, gece saatlerinde tekrar girdiği madenden bir daha çıkamadığı belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER