ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 19:24

'Son Köye İlk Hizmet Projesi' bir köyü parka kavuşturdu

Son Köye İlk Hizmet Projesi bir köyü parka kavuşturdu


Osmaniye'nin en uzak köyü olan Karayiğit Köyü İlköğretim Okulu bahçesine 'Son Köye İlk Hizmet Projesi' kapsamında park yapıldı.

Hasanbeyli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde hazırlanan ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Destek Programı (SODES)’na sunulan 'Son Köye İlk Hizmet Projesi' kabul edilerek 82 bin 750 TL destek aldı. Proje kapsamında Karayiğit İlköğretim Okulu bahçesine yapılan çocuk parkı, basketbol ve voleybol sahaları törenle hizmete açıldı.

Açılışa, MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Hasanbeyli Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu ve DOĞAKA Yatırım Destek Ofisi Proje Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hasanbeyli Kaymakamı Ferhat Atar, törende yaptığı konuşmasında öncelikli hizmet hedeflerinin eğitim olduğunu söyledi. İstanbul’daki öğrenci ile ülkenin en ücra köşesindeki öğrencinin eşit imkanlarla eğitimini sürdürmesi için çalıştıklarını ifade eden Atar, ''Bu proje Hasanbeyli ilçesinin ilk park projesi. Diğer köylerimize de örnek olacağını temenni ediyorum. Hatta diğer köylerdeki vatandaşlarımızdan talepler bile gelmeye başladı.'' dedi.

Park projesini hazırlayan Karayiğit Köyü İköğretim Okulu öğretmeni Mehmet Ali Coşkun ise nisan ayından bu yana projenin gerçekleştirilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, ''Ben sekiz buçuk-iki buçuk öğretmeni olmak istemiyordum. Bu nedenle bu projeyi başlattık. Bu projeyi başlatmamızdaki amaç, öğrencilerimiz 4. sınıfa kadar burada okuyor. Çocuklarımızın kent merkezlerindeki öğrencilerin imkanlarına sahip olmalarını istiyorduk, bu şekilde eğitim potansiyellerinin artacağına inandık, bu sebeple bu projeyi gerçekleştirdik. 4 ve 6 yaş grubu çocuklarımız köyden dışarıya çıkmayan çocuklar. Onları parkla tanıştırmak istedik.'' şeklinde konuştu.
Coşkun, Karayiğit köyü için ''sağlık ocağı, mesire yeri ve yayla kent'' projeleri planladıklarını de söyledi.

Okullarına park yapılmasından çok mutluluk duyduğunu söyleyen öğrenciler ve veliler ise okul öğretmeni Mehmet Ali Coşkun’a teşekkür ettiler. Açılışta, Yetenek Sizsiniz yarışmasında Türkiye ikincisi olan görme özürlü Bilal Göregen de mini bir konser verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER