ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 00:20

Somali’de şehit olan Sinan Yılmaz’ın evine taziye ziyareti

Somalide şehit olan Sinan Yılmazın evine taziye ziyareti


Amasya Valisi Abdil Celil Öz, Somali'nin başkenti Mogadişu'da Türk Büyükelçiliği'ne ait ek binaya düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Özel Harekat Polisi Sinan Yılmaz’ın (42) evine taziye ziyaretinde bulundu.

Amasya Valisi Abdil Celil Öz, şehit aileleri ve gazilere verdiği iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada, “Müslüman Türk milletinin bu coğrafyada olmasından rahatsız olanlar fırsat buldukça bizi içeriden, dışarıdan parçalamaya gayret etmişlerdir. Buna bütün aşamalarda bu millet geçit vermemiştir.” dedi.

Amasya Emniyet Müdürlüğü’nde Özel Harekat Polisi olarak görev yapan ve yaklaşık 3 ay önce gönderildiği Somali’nin Mogadişu Türk Büyükelçiliği'ne düzenlenen saldırıda şehit düşen 18 yıllık polis memuru Sinan Yılmaz’ın da ailesine baş sağlığı dileyen Vali Öz, “Somali’de koruma görevindeki bir polisimiz orada şehit oldu. Bu görevler devam ettiği sürece ülkemizde, dışarıda şehitlerimiz de olacak, gazilerimiz de ama bu memlekete sahip çıkacağız. Hatta dünyadaki bütün Müslümanların, bütün insanların barış, huzur içinde yaşaması için mücadele edeceğiz. Şehidimize ve şehitlerimize tekrar rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Düzenlenen programın ardından Vali Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan, Amasya İl Emniyet Müdür Cemil Bayazıt ve çok sayıda polis memuru şehit Sinan Yılmaz’ın evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit Sinan Yılmaz’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER