ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2017 Perşembe 09:55

Somali'de intihar saldırısı

Somalide intihar saldırısı

Mogadişu'da bir restorana düzenlenen intihar saldırısında ölü sayısı 8'e yükseldi Saldırının sorumluluğunu EşŞebab örgütü üstlendi


Somali'nin başkenti Mogadişu'da bir restorana bombalı araçla düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e yükseldiği bildirildi.

Sağlık görevlisi Ahmed Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mogadişu'daki restorana bombalı araçla düzenlenen saldırda ölenlerin sayısının 8'e yükseldiğini söyledi.

Muhammed, pizza restoranında müşterilerin yoğun olduğu sırada meydana gelen patlamada onlarca kişinin yaralandığı bilgisini verdi.

Restoranda aralarında Suriyeli ve Etiyopyalıların da bulunduğu bazı kişilerin saldırganlar tarafından alıkonulduğu belirtildi. Güvenlik güçlerinin sivilleri tahliyesi sırasında saldırganlar ile aralarında çatışma yaşandığı da kaydedildi.

Öte yandan, söz konusu saldırının sorumluluğunu Eş-Şebab terör örgütünün üstlendiği açıklandı.

Örgütün internet sitesindeki hesabında yapılan açıklamada, "güvenlik güçleri ile yabancı müşterilerin geldiği restorana saldırı düzenlendiği" ifade edildi.

Emniyet yetkilisi Muhammed Hüseyin, şehir merkezindeki bir pizza restoranının girişinde bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında en az 4 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını açıklamıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER