ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 16:03

Soma'da tehlikeli gerginlik

Somada tehlikeli gerginlik

Manisa'nın Soma ilçesinde maden faciasını protesto için yürüyüş yapan ve işçileri taşıyan servis araçlarının önünü kesmek isteyen gruba biber gazıyla müdahale edildi.


Soma Hükümet Konağı önünde toplanan, aralarında maden faciasında hayatını kaybeden bazı işçilerin yakınlarının da olduğu grup, slogan atarak Beşyol kavşağındaki madenci heykeli önüne kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşını okuyan gruptakiler, faciada yaşamını yitiren işçiler için dua etti. Ardından tekrar yürüyüşe geçen grup, Savaştepe yol ayrımında kömür madenlerine işçi taşıyan servis araçlarının önünü kesmek istedi.
Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi önündeki kavşakta önlem alan güvenlik güçleri, grubun geçişine izin vermedi. Polis, uyarılara rağmen dağılmamakta ısrar eden gruba biber gazıyla müdahale etti. Bu sırada kısa süreli arbede çıktı.
Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ve Manisa Emniyet Müdürü Erhan Alkaya'nın ikna etmeye çalıştığı gruptakiler yolu ulaşıma açtı. Daha sonra gruptakilerden bazıları Soma-Eynez güzergahında yeniden yürüyüş başlattı.
Maden faciasını protesto eden ve sloganlar atan grubun eylemi sürüyor.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER