SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 12:27

Soma'da 1700 işçiden iş bırakma eylemi

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/madenciler-1443086-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/madenciler-1443086-622x360.jpg
Somada madenciler eyleme başladı

Işıklar Maden Ocağı'nda çalışan bin 700 işçi, "işçi ücretleri arasında adaletsizlik olduğu" gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.


Soma Kömürleri AŞ'ye ait Işıklar Maden Ocağı'nda çalışan bin 700 işçi, "işçi ücretleri arasında adaletsizlik olduğu" gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı.

Sabah vardiyası için gelen işçiler maden ocağına inmedi. Gece vardiyasındaki işçiler de eve gitmeyerek eylem yapan arkadaşlarına destek verdi.

Çalışma izni verildikten bu yana sürekli çalışanlar ile işe hiç gitmeyenlere farklı ücret ödendiğini ileri süren maden işçileri, "Bizler devamlı işe gittik 2200 tl maaş aldık, bazı işçiler işe hiç gelmedi 1900 tl maaş aldı. Burada bir haksızlık var. Bunun giderilmesini istiyoruz. Şirket yetkililerinden bu konu hakkında bir açıklama bekliyoruz" dedi.

İşçiler, şirket yetkililerinin açıklama yapması için ocak önünde bekleyişini sürdürüyor.

Eylemi nedeniyle madende üretimin durduğu belirtildi. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Konya’da mantar dehşeti: 2 ölü

SONRAKİ HABER

IŞİD'in Kapalıçarşı planı!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.