ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2014 Salı 13:43

Soma eylemine katıldı iddiası

Soma eylemine katıldı iddiası

İzmir'de, geçen hafta Soma'daki maden faciasını protesto sırasında gözaltına alındığı iddia edilen A.K. (13), ifadesi alınmak üzere adliyeye getirildi.


Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince Bayraklı'daki adliye binasına getirilen A.K'nin yanında ayrı yaşadığı belirtilen anne ve babasının da bulunduğu görüldü.

A.K, cumhuriyet savcısı Uğur Hadimli'ye, İzmir Barosu'nun tayin ettiği avukat eşliğinde "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüşleri Kanunu"na muhalefetten suça sürüklenen çocuk sıfatıyla ifade verecek.

İzmir'de 16 Mayıs'ta Soma'daki olayla eylemde gözaltına alınmaya çalışıldığı sırada korkudan altını ıslattığı öne sürülen A.K. ile ilgili İzmir Valiliği, basın açıklaması yaparak basında yer aldığının aksine çocuğun 10 değil 13 yaşında olduğunu belirtmişti.

Açıklamada, "Eylemlerde aktif rol aldığı gözlenen çocuğun zarar görmemesi için grubun içerisinden uzaklaştırıldığı ve gözaltı işlemi uygulanmadığı" bildirilmişti. Ayrıca 2 gün boyunca yüzündeki maskeyle gruplar arasında yer alan A.K'nin fotoğraf ve görüntüleri basına verilmişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER