ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:47

Solunum cihazı okumasına engel olmadı


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde rahatsızlığı nedeniyle solunum cihazına bağlı yaşayan 13 yaşındaki Cansel Duman, evinde karnesini aldı. Heyecanı yüzünden okunan Cansel, öğretmen olmak istediğini söyledi.

Küçük yaşında geçirdiği akciğer hastalığının ardından astım teşhisi konan ve solunum cihazıyla yaşamını sürdüren 13 yaşındaki Cansel Duman, karnesini evine gelen Milli Eğitim Müdürlüğü görevlilerinden aldı. Okula devam etmesinin sakıncalı olduğu belirtilen Cansel Duman, bu nedenle çok sevdiği okuluna ara vermek zorunda kaldı. Ancak mücadelesinden ve okuma sevdasından vazgeçmeyen Cansel, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan evde eğitim uygulaması için başvuruda bulundu. Yapılan başvurunun kabul edilmesi ile İl Milli eğitim Müdürlüğü’nden görevlendirilen öğretmeni ile genç Cansel, okuluna evinde de olsa devam etti. Bu yıl ki eğitimini başarı ile tamamlayan Cansel karne ve teşekkür belgesini de evine gelen yetkililerin elinden aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden görevlendirilen öğretmen ile ortaokul 2. sınıftan eğitimine kaldığı yerden devam eden Cansel, karne törenin öğretmen olmak istediğini söyledi. Dersleri ve öğretmenini çok sevdiğini ifade eden Cansel, "2 yıl öğretmenimle birlikte çok eğlenceli geçti. Onunla çok keyifli dersler yaptık. Okulum bitti teşekkür belgesi aldım. Bunun için çok mutluyum. Şimdi liseye gitmek istiyorum. Ardından da üniversite okuyarak öğretmenim gibi bende büyünce öğretmen olmak istiyorum. Tek arzum isteğim bu. Bunun için çok çalışacağım." dedi..

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran ise, konuşmasında evde eğitim projesini canı gönülden desteklediklerini belirterek, "2 yıldan bu yana Cansel duman evde eğitim yapmaktaydı. Ve bu yıl 8.sınıfı bitirdi. Ben bundan sonraki hayatında Cansel kızımıza başarılar diliyorum. Aynı şekilde evde eğitim veren yaz, kış demeden karda, yağışta gelip giden öğretmenimiz ede çok teşekkür ediyorum. Ben buradan devletimizin halkımıza sunmuş olduğu evde eğitim ile ilgi projesini canı gönülden destekliyorum. İlçemizde evde eğitim artarak devam edecek." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER