ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 14:20

Solo Türk pilotları Reyhanlı’da

Solo Türk pilotları Reyhanlıda


Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Solo Türk gösteri ekibinin pilotları, Reyhanlı saldırısında şehit olan lise öğrencisi Oğulcan Tuna'nın baba evini ziyaret etti.

Solo Türk gösteri ekibi Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarın F-16’larla Reyhan’da bir gösteri yapacak.
Gösteri öncesinde ilçeyi gezen pilotlar, Reyhanlı Anadolu Yahya Turan Öğretmen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Pilotları Yüzbaşı Yusuf Kurt ile Üsteğmen Emrah Bayrı okul idaresi ve öğrenciler tarafından bahçede karşılandı. Pilotlar daha sonra konferans salonunda okul öğrencilerin sorularını yanıtladı. Görevlerinin neler olduğunu, uçuşta karşılaştıkları zorlukları anlatan pilotları öğrenciler büyük bir ilgiyle dinledi.

Konferansın ardından pilotlar 11 Mayısta 53 kişinin hayatını kaybettiği patlamada şehit olan Oğulcan Tuna’nın Babası Ahmet Tuna’ya başsağlığı ziyaretinde bulundu. Oğlunun pilot olma hayalini gerçekleştirmeden hayatını kaybettiğini belirten baba Tuna, “Oğlum hayallerini gerçekleştiremeden aramızdan ayrıldı. Her pilot gördüğüm zaman sanki onu görüyor gibi oluyorum. Sağ olsaydı sizler gibi bu mevkide olduğunda gururlanacaktım.” dedi.
Pilotlar da başsağlığı ve taziyelerini sundukları acılı baba Ahmet Tuna’ya; ”Acını paylaşıyoruz, bizler de senin birer oğlunuz. Mekanı cennet olsun.” diyerek evden ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER