ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 18:34

Solak, Termal Turizm Derneği'nin başına getirildi

Solak, Termal Turizm Derneğinin başına getirildi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Termal Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği'nin yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

        Derneğin genel kurul toplantısı, AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Sosyal Tesisler Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı, Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Dr. Dr. Sabri Çelik, İktisadi ve İdari Bilimler Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Yaman ile Özel Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı, Fuar Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi Nizamettin Kaplan, Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Oruç, İkbal Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Evren ve İkbal Termal Hotel Genel Müdürü Ali Gümüşhan katıldı.

        'Termalin Başkenti Afyonkarahisar' markasına yönelik Ar-Ge faaliyetlerinin planlanması ve yürütülmesi amacı ile faaliyete geçen derneğin ilk genel kurul toplantısında divan başkanının seçilmesinin ardından Yönetim Kurulu ile Denetleme Kurulu oluşturuldu. Afyon Termal Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu'nda Prof. Dr. Mustafa Solak, Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Nizamettin Kaplan, Levent Oruç ve Yrd. Doç. Dr. Fikret Yaman yer aldı. Mustafa Enis Arabacı, İbrahim Evren ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı Denetleme Kurulu üyesi olarak seçildi. Derneğin Yönetim Kurulu başkanlığını ise 2 yıl süreyle Prof. Dr. Mustafa Solak yürütecek.

        Prof. Dr. Solak, yaptığı açıklamada derneğin amaçları doğrultusunda ilk olarak yerel halk, yerel yönetim, üniversite, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşları arasında kurulacak işbirliğinin geliştirilmesini amaçladıkları söyledi.

        Derneğin temel kuruluş amaçlarından birisinin de bu işbirliğinin sağlanması noktasında karşılıksız ve öncü bir rol üstlenmek olduğunu belirten Solak, "Afyonkarahisar'da ki tüm kuruluşlar gibi üniversitemiz de 'Termalin Başkenti Afyonkarahisar' sloganını benimsemiş olup, bunun gereğini yapmaktadır. Termal sağlık turizmi alanında çalışanların hizmet kalitesinin arttırılması, hizmet veren kurumların tanıtılması ve en önemlisi Afyonkarahisar’ın marka şehir olması, bizim ve üst yönetimin en önemli hedefleri arasındadır. Üniversitemizin gerek Acil Yardım ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, gerekse Turizm Fakültesi ile termal otellerle işbirliği sonucu kurduğu model sayesinde, ortak akılla üretilecek çözüm önerileri ile ilimiz termal sağlık turizmi alanında hak ettiği yere en kısa sürede ulaşacaktır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER