ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 13:17

"Sökülen ağaçların yerine yenileri dikilecek"

"Sökülen ağaçların yerine yenileri dikilecek"


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yenimahalle ilçesi ile Şentepe semti arasına yapılacak teleferik hattı için Yunus Emre Kavşağı’ndaki istasyon için sökülen ağaçların yerine, çalışmalardan sonra yenilerinin dikileceğini söyledi.

Melih Gökçek, Twitter hesabında bir mektup yayınlayarak, son günlerde kavşakta sökülen ve taşınan ağaçlara yönelik yapılan eylemlere ilişkin halka seslendi. Semt sakinleri için “İnanıyorum ki eylem yapan vandalların oyununa gelmeyeceklerdir.” diyen Gökçek, teleferik projesinin Büyükşehir Belediyesi'nin çevreci projeleri arasında yer aldığına dikkat çekti.

Teleferik durağı yapılacak yerden 35 ağacın sökülmesini bahane eden bir grup vandal ve onların aldattığı 150 kişilik bir grubun eylem yaptığını belirten Gökçek, “Geçtiğimiz günlerde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, zabıtalarını göndererek, teleferik yapımını ikinci kez üst üste engellemiştir. Ancak Şentepelilerin tepkisi Fethi Yaşar’a geri adım attırmıştır. Bu kez devreye Dikmen ve Tuzluçayır’dan bazı vandallar ile CHP Yenimahalle gençlik kolları girmiştir.” dedi.

Ankara için yaptıkları yeşillendirme çalışmalarından da söz eden Gökçek, Yenimahallelilere sakin ve sağduyulu olma çağrısı yaptı. Gökçek, vatandaşların dolduruşa gelmemesini tavsiye ederek, teleferik için hazırlattıkları animasyonda istasyonlarda ağaçların olduğunu gösteren video linkini de paylaştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER