ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 02:00

Sokakta kalan kadına Çağlayan sahip çıktı


Mersin'in Silifke ilçesinde çocukları tarafından terk edildikten sonra sokakta kalmaya başlayan kadın, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın desteğiyle huzurevine yerleştirildi.

Yetkililer, Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) dün yayınladığı haber üzerine harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bir süre önce çocukları tarafından terk edilmesi üzerine sokakta kalmaya başlayan Gülşen Bayraktar'ın (56) durumunu öğrenen Ekonomi Bakanı Çağlayan, durumu kentteki ilgililere bildirdi. Gülşen Bayraktar önce Silifke Devlet Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Herhangi bir sağlık sorununa rastlanmayan Bayraktar, daha sonra Silifke Huzurevi'ne yerleştirildi.

Sıcak bir yatağa aylardır hasret kaldığını belirten Gülşen Bayraktar, “5 evladım bana sahip çıkmadı ama devletimiz bana sahip çıktı. Yapılan haberleri izleyerek benim buraya gelmemi sağlayan Bakanımız Zafer Çağlayan’dan Allah razı olsun. Benim evlatlarım hayırsız çıktı. Allah onlara hayırlı evlatlar versin. Aylar oldu sıcak bir yatak yüzü görmedim, sıcak bir banyoya hasret kaldım. Benim buraya gelmemde emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selahattin Bulut, Bakan Çağlayan’ın talimatı ile gece yarısı da olsa hemen gelerek Bayraktar'ı huzurevine getirdiklerini, yapılan sağlık kontrolünün ardından karnının doyurulduğunu ve huzurevinin daimi bir üyesi olarak hayatını sürdüreceğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER