ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 18:15

Sokak köpekleri vatandaşın korkulu rüyası

Sokak köpekleri vatandaşın korkulu rüyası


Kars Kağızman'ın ilçesinde sokaklarda başıboş dolaşan sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor. En son Küçükzuvar Mahallesi'nde küçük bir kız çocuğunun köpeklerin saldırısına uğradığını anlatan vatandaşlar, çocuklarını sokağa salmaya korktuklarını belirtiyor.

İlçede başıboş dolaşan köpekler vatandaşlar için tehlike oluşturuyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde toplu halde gezen köpeklerden dolayı büyük korku yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, herhangi bir üzücü bir olay yaşanmadan gerekli önlemlerin alınmasını istiyor. Mahalle sakinleri, "Büyüklere dahi saldıran bu sokak köpeklerinden bizler çocuklarımızı nasıl koruyacağız. Bu köpeklerin kuduz mikrobu taşıyıp taşımadıklarını da bilmiyoruz. Yarın üzücü bir olayın meydana gelmesi durumunda bunun hesabını kim verecek. Sokakların köpeklerden temizlenmesi için yetkililer harekete geçmeli." diye konuştu.

Kağızman Belediye Başkanı Mehmet Alkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kars Valiliğine köpekleri kısırlaştırmak için gerekli parayı ödedik. Köpeklerin kısırlaştırılması için bizlerden talep edilen parayı ödememize rağmen harekete geçilmedi. Kars Valiliği'nin hemen harekete geçerek kısırlaştırma çalışmalarına başlaması gerekiyor.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER