ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 14:10

Sokak kedileri 'kedi evi'nde barınacak

Sokak kedileri kedi evinde barınacak


Fatih Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına kurduğu 'kedi evleri' ile sokak kedilerini koruma altına aldı. Ahşap kulübelerde barınan kediler, hem soğuk havalardan korunuyor hem de sağlıklı bir ortamda yaşama fırsatına kavuşuyor.

Fatih Belediyesi sokak kedileri için yeni bir proje başlattı. Belediye, ilçenin 24 farklı noktasına yerleştirdiği 'Kedi Evleri' ile sokak kedilerini koruma altına aldı. Ahşap evlere yerleştirilen kediler hem soğuk havalardan korunuyor, hem de sağlıklı bir ortamda yaşıyor. Kedilerin her türlü sağlık, yeme, içme ihtiyacı belediye gözetiminde bu ahşap evlerde karşılanıyor.

Fatih'in çeşitli park, meydan ve cami bahçelerine yerleştirilen ahşap evler, vatandaşların da ilgi odağı oldu. Kedileri görmek isteyen vatandaşlar da uygulamadan memnun.

Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtrık da projenin sokak kedilerini korumaya yönelik düşünülmüş güzel bir uygulama olduğunu dile getirdi. Çıtrık, "Belediye başkanından bu kedi evlerinin sayısını artırmasını istiyoruz." dedi.

Projenin insanlığın, merhametin, şefkatin ve vicdanın göstergesi olduğunu söyleyen Çıtrık, "Kar yağdığı zaman sokak kedileri karın altında kalıyor. Bu kediler bir başka yere gidemez. Belediye başkanından ve Fatih halkından buradaki çaresiz kedilere sahip çıkmasını istiyoruz. Belediye Başkanı'na projeden dolayı şükran duyduğumu belirtmek isterim." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER