ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 18:35

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da önceki gün valilik tarafından alınan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını açıkladı.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da önceki gün valilik tarafından alınan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da önceki gün IŞİD’in Kobane’ye yapılan saldırılarını protesto etmek amacıyla çıkan olayların ardından valilik tarafından alınan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını bildirdi.

Diyarbakır Valiliği sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için sokağa çıkma yasağı 9 Ekim 2014 Perşembe günü akşam 18.00 ile 10 Ekim 2014 günü Cuma sabah 06.00 arasında merkez Sur, Bağlar, Kayapınar, Yenişehir ilçeleri ile Silvan, Bismil ve Lice, Dicle ve Hani ilçeleri için olacak şekilde düzenlendiği hatırlatıldı. Açıklamada, "Yeniden yapılan değerlendirme sonucu sokağa çıkma yasağı ilimiz genelinde tamamen kaldırılmış olup, vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı konusunda göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz” denildi.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER