ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 14:40

Şoförlerin bayramı kuyrukta geçiyor

Şoförlerin bayramı kuyrukta geçiyor


Kurban Bayramı süresince Türk TIR'ları Suriye'ye gitmeyecek. Türk TIR'larındaki yüklerin Suriye sınır kapısı Bab-Al Hava'da yapılan aktarma işleminin bayram süresince yapılmaması nedeniyle Cilvegözü'nden çıkış yapmayacakları belirtildi. Bayramdan önce büyük bölümü çıkış yapan TIR'lardan yaklaşık 300'ü Cilvegözü'nde bekliyor.

İçerisinde çeşitli gıda maddeleri yanı sıra insani ihtiyaç maddeleri de bulunan TIR şoförlerinden Mustafa Tutan, aldığı yükü Bab-Al Hava sınır kapısına aktaracaklarını, ancak bayram nedeniyle çıkış yapamayacakları için Cilvegözü sınır kapısında bıraktıklarını söyledi. Tutan, "Çıkış yapabiliriz diye geldik, ama mesai saatine kadar çıkış yapamadık." dedi.

Sürücü Ahmet Ayaz ise bilerek geldiklerini ve araçlarını bırakıp aileleri ile bayramlaşacaklarını belirterek, "Çimento yükledim. Suriye sınır kapısında boşaltacaktım. Ancak bayrama denk geldiğim için çıkış yapamadım." diye konuştu.

Öte yandan Suriye tarafında bayram süresince aktarma yapılmayacağı ve bu nedenle de bayram boyunca TIR çıkışı olmayacağı konusunda nakliye firmalarına bilgi verildiği öğrenildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER