ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 13:14

Şoförler eylem yaptı

Şoförler eylem yaptı


Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle karayolunun kapanması sonrası İskenderun Limanı’ndan Ortadoğu ülkelerine başlayan RO-RO seferlerinde aksama yaşandığı iddia ediliyor.

450 arkadaşlarının TIR'larıyla birlikte Mısır’da gemi içerisinde mahsur kaldığını iddia eden şoförler, İskenderun Emniyet Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

5 Şubat tarihinde limandan çıkış yapan yaklaşık 100 TIR şoförünün haftalarca Suudi Arabistan açıklarında gemide bekletildiğini ileri süren şoförler, şuanda da Arabistan ve Mısır’da yaklaşık 450 TIR'ın mahsur kaldığını ve hiçbir yetkilinin kendileriyle ilgilenmediğini belirtti.

Şoförler başlarından geçen bir olayı da şöyle anlattı: “Yaklaşık 45 gün Arabistan açıklarında bikletildik. Kaptan bize ‘eylem yapıyormuş gibi sandalyeleri masaları ters çevirin, bende çekip firmaya göndereyim sizi İskenderun’a götürürler’ dedi. Onun dediklerini uyguladık. Kaptan da fotoğraflarımızı çekti ve gemimin bağlı bulunduğu firmaya mail attı. Bu gelişmenin ardından yarım saat sonra gemi hareket etti ve İskenderun’a getirildik. Oysa günlerce gemi arızalı diyerek bizi bekletmişlerdi. Limana geldiğimizde 10 arkadaşımız eylem yaptıkları için gözaltına alındı. Bizi hem mağdur ettiler hem de şikayetçi oluyorlar.”

RO-RO işletmecisi Teoman Yıldırım, şoförlerin yanlarına gelerek onları sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan aksaklığın kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyen Yıldırım, şoförlerin mağduriyetinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER