ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:39

SODES'le muhtaç öğrencilerin yüzü gülüyor

SODESle muhtaç öğrencilerin yüzü gülüyor


Mersin Valiliği Koordinasyonu'nda, Silifke Bayanlar Sağlık Eğitim ve Kültür Derneği (GÜLCEDER) tarafından yürütülen "SODES'le Muhtaç Öğrencilerin Yüzü Gülüyor" projesi kapsamında Çiğdem Okuma Salonu'nun sıraları öğrenci doldu.

Silifke’de özellikle özel ders alamayan ve dershaneye gidemeyen ilköğretim öğrencileri için sunulan bu imkan bir çok öğrenciye umut oldu. Çiğdem Okuma Salonu kapasitesini aşarak 420 öğrenciye ders veriliyor. 16 öğretmenin eğitim verdiği salonda haftada 80 saat ders veriliyor.
Çiğdem Okuma Salonu Müdürü Çiğdem Göger, Silifke’de faaliyet gösteren GÜLCEDER aracılığı ile Sodes kapsamında gerçekleştirilen proje ile dershaneye gidemeyen öğrencilerin elinden tutulmuş olduğunu ifade etti.

Göger, bu amaçla açılan okuma salonunun yeni neslin yetişmesine katkı sağlayacağını, her geçen gün gelen öğrenci sayısının arttığını söyledi. Özelliklede dershaneye gidemeyen muhtaç öğrencilerin dershane ihtiyacının giderildiğini belirten Müdür Göger, açılan okuma salonlarının aileleri de olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Müdür Göger, 350 öğrenci kapasitesi bulunan salonda şimdilerde 420 öğrenciye ders veriliyor. Öğrencilerimize yapılan rehberlikler neticesinde geleceğe daha sağlıklı bakabilen yeni nesiller yetiştirmiş olacağız." dedi.

Öğrenciler ise açılan kurslardan oldukça memnun olduklarını, dershaneye gitmenin kendileri için bir hayal olduğunu, açılan Çiğdem Okuma Salonu ile bu hayallerini gerçekleştirdiklerini ve özellikle SBS’ye hazırlıkta burada aldıkları derslerin kendilerine olan özgüvenlerinin yerine getirdiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER