ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:54

SODES'den faydalanan öğrencilere çanta jesti

SODESden faydalanan öğrencilere çanta jesti


Mardin Derik ilçesindeki Sosyal Destek Programı (SODES) projesinden faydalanan öğrencilere; Mardin Valisi Turhan Ayvaz’ın eşi Fatma Ayvaz tarafından Mardin Halk Eğitim Müdürlüğü SODES projesi kapsamında Mardinli kadınlar tarafından yapılan el yapımı deri çantalar hediye edildi.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz'ın eşi Fatma Ayvaz, Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı'nın eşi Ebru Avcı, Mazıdağı Kaymakamı'nın eşi Esra Çelik ile birlikte dün Mardin’in Derik ilçesini ziyaret etti. Fatma Ayvaz ve beraberindeki heyeti Derik Kaymakamı Ahmet Demirci ve eşi İlknur Demirci karşıladı.

Derik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, Umut Kızlar adlı SODES projesi sayesinde ihtiyacı olan kız öğrencilere eğitim ve öğretimlerine devam etmesi için eğitim materyalleri ve burs verileceğini belirtti. Kahraman "Proje kapsamında Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kızlarımızın okula devamının sağlanması için 50 kızımıza eğitim materyalleri dağıtacağız, 6 ay burs vereceğiz ve sosyal-kültürel ihtiyaçlarına katkıda bulunmak için İstanbul’un tarihi, turistik, kültürel yerlerini ve üniversitelerini gezdirmeyi planlıyoruz. Projemiz sayesinde kızlarımızın okula devamının sağlanması ve etkin bir şekilde eğitim öğretim hayatına katılımı artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca SODES projesi kapsamında yapılan deri çantaların başka bir SODES projesi kapsamında hediye olarak dağıtılması bizleri memnun etti. Bu nedenle çanta dağıtımına iştirak eden ve katkı sunan sayın valimizin eşi Fatma Ayvaz hanımefendiye ve projemize katkısı olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER