ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 19:33

"Size 'iş bulurum' diyen dolandırıcılara inanmayın"

"Size iş bulurum diyen dolandırıcılara inanmayın"


Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "Sizi belediyede işe sokacağız diyenlere asla itibar etmeyin. Ne isteğiniz varsa bizimle görüşün. Biz işe adam almak için aracı kullanan bir kurum değiliz. Aksini yapanları savcılığa veya polise şikâyet edin." uyarısında bulundu.

Emniyet yetkililerinin yaptığı onca uyarıya karşın, ülkede insanların hala pek çok yolla dolandırıldığını dile getiren Başkan Metin Burma, "Son günlerde kulağıma bazı kötü niyetli insanların, 'Atakum Belediyesi’nde işe adam koyacağız' diyerek halkımızı dolandırdığı yolunda bilgiler gelmektedir. Çete olduğuna inandığım dolandırıcılar, işsiz, gariban insanlarımızı, size belediyede iş bulacağız deyip umutlarını sömürmekte ve paralarını almaktadır. İnsanların işsizliğini, yoksulluğunu sömürerek onların umutlarıyla oynamak ve dolandırmak adice bir davranıştır. Bunu yapanları kınıyorum. Buna maruz kalanların da polise ve savcılığa başvurmalarını istiyorum. İnsanlarımız bilmelidir ki, belediyenin ve benim kapım herkese sonuna kadar açıktır. İstedikleri zaman bana bizzat veya telefonla da ulaşabilirler. Onlar için yapacağımız bir şey varsa yaparız. Biz aracı kullanan bir kurum değiliz. Kamuoyu bunları bilmeli ve dolandırıcılara karşı dikkatli olarak, tuzağa düşmemelidir." dedi.

Bu konuda emniyet ve savcılığın da acil önlem almasını istediğini belirten Başkan Burma, "Sizi işe sokacağım diye gariban halkı dolandıranların bulunması ve gerekli cezaya çarptırılması için ellerinden geleni yapacaklarına inancım tamdır." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER