ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:47

Sızan tutanağa ilk yorum!

Sızan tutanağa ilk yorum!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, İmralı tutanaklarının medyaya sızdırılmasını değerlendirdi.Medyaya sızdırılan İmralı’daki görüşme tutanaklarında adı geçtiği öne sürülen Başbakan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, "Başka bir muhtevanın çözüm mutabakatı gibi sunulması son derece yanlıştır. Açık bir sabotajdır" dedi.

Başdanışman Yalçın Akdoğan, Star gazetesindeki köşesinde "Sabotörler işbaşında" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Medyaya yansıyan metni "Yalan-yanlış şekilde tutulan bazı notlar” olarak yorumlayan Akdoğan, “Önemli olan Abdullah Öcalan'ın hazırladığı taslak metindir" diye konuştu.

Başdanışman Akdoğan, "Başka bir muhtevanın çözüm mutabakatı gibi sunulması son derece yanlıştır. Açık bir sabotajdır. Bu notların çözüm sürecinin muhtevası gibi sunulması çok büyük bir aymazlıktır" dedi.

'YOK HÜKMÜNDE'

Akdoğan, şöyle devam etti:

"Böyle bir görüşme notunun basına sızdırılması, asıl Öcalan’ın sunduğu metni boşa düşürmekte ve anlamsızlaştırmaya çalışmaktadır. Bu durumu, Öcalan’ın mesajının çok düşük olduğunu düşünen BDP’lilerin çıtayı daha yüksek göstermek için bir hamlesi olarak yorumlamak da elbette mümkündür. Süreç açısından yayınlanan metin tamamen yok hükmündedir. "

Yalçın Akdoğan, BDP ve Kandil’in bu sürece hararetle destek vermediği izleniminin giderek güçlendiği yönündeki görüşünü de paylaştı.

'PKK RAHATSIZ'

Yalçın Akdoğan, "Kandil böyle bir zamanda çözüme ulaşılmasını peşinde koştuğu hayallere aykırı görüyor. 2014’ten itibaren yaşanacak üç seçimin silahların gölgesinde geçmesini isteyen ve Suriye’de bir oldu-bitti yapmaya çalışan PKK, makul bir zeminde sorunun aşılmasından rahatsızlık duyuyor" ifadesini kullandı.

'AÇIK TAHRİK'

Akdoğan, BDP Milletvekili Pervin Buldan'ın "Devletin elinde tutsaklar var" açıklamasının çözüm sürecini olumsuz etkileyecek açık tahriklerden biri olduğunu kaydetti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER