ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 00:40

Siyasi partiler saldırıları düzenleyenlere tepki gösterdi


Siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki saldırıları düzenleyenlere tepki gösterdi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, Reyhanlı'daki patlamalarda yaşanan can kayıplarından duyduğu üzüntüyü belirtti.

Vatanın bölünmez bütünlüğüne dönük terör eylemlerinin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını bildiren Çelebi, hayatını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, millete başsağlığı diledi.

Çelebi, güvenlik güçlerinin bu olayların üstesinden geleceğini, bu tür olaylardan başka sorunlar üretmek isteyenlerin kesinlikle umduklarını bulamayacağını, sağduyulu ve soğukkanlı davranıldığında eylemlerin amacına ulaşamayacağını vurguladı.

İnsan Hakları Derneğinden (İHD) yapılan açıklamada da olayın, ölen ve yaralananların sayısı itibarıyla toplu bir katliam olduğu ifade edilerek, saldırıyı gerçekleştirenler kınandı.

Açıklamada, Türkiye'de yaşayan herkesin, her kesimin bu katliamın aydınlatılması ve bir daha yaşatılmaması konusunda elinden geleni yapma yükümlülüğü vardır" değerlendirmesi yapıldı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da açıklamasında saldırıyı kınayarak, ülkede huzuru ve istikrarı bozmak isteyenlerin bu tür eylemlere girebildiğini bildirildi.

Bayraktar, gözünü kan bürümüş odaklarca, masum kişilere yönelik bu alçakça saldırının toplumda korku salmayı amaçladığını ama bu odakların emellerine ulaşamayacağının açık olduğuna belirtti.

Anadolu Eğitim Sendikasından yapılan açıklamada da bombaları sivil hedeflere yöneltenler kadar, teröristleri himaye ve finanse eden unsurların da dökülen ve dökülecek olan kanların vebali altında kalacağı kaydedildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER