ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:55

Siyasetçiler, Kozakçıoğlu’nun cenazesinde buluştu


Sarıyer’deki evinde ölü bulunan eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Kozakçıoğlu’nun Teşvikiye’de kılınan cenaze namazı, eski ve yeni siyasetçileri bir araya getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Kozakçıoğlu’nun değerli ve çalışkan bir insan olduğunu söyledi.

İstanbul Valiliği’nde düzenlenen törenin ardından Kozakçıoğlu’nun naaşı, cenaze namazının kılınması için Teşvikiye Camii’ne getirildi. Cenaze törenine eski ve yeni siyasetçiler katıldı. Törene katılanlar Kozakçıoğlu hakkında görüşlerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, “İlk bakanlığım döneminde kendisi de OHAL Bölge Valisi olarak görev yapıyordu.Birlikte çok mesaimiz oldu. Değerli bir arkadaşımız. Değerli bir devlet adamı. Çalışkan gayretli arkadaşımızdı. Böyle bir şey beklemiyorduk. Hepimizin başı sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Cenaze törenine katılan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen, “Bir dönem rahmetli ile beraber çalıştık. Son derece uyumlu ve anlayışlı bir süreç oldu o dönem. Kendisini çok sevdiğim bir insandı. Hayatında da dostluğumuz sürdü. Çok üzgünüm. Ölüş biçimi de beni üzdü. Çünkü güçlü bir insandı.” dedi.

Eski Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan ise, “Tansu Çiller döneminde görev yaptı. Çok değerli bir bürokrattı. Saygın bir insandı. Sivil hayatta da sorununu görmedim. Aldığım haberle şoke oldum. Kendisine rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER