ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 11:11

Sivil toplum kuruluşları Sarısülük davası için adliye önünde toplandı


Ankara’daki Gezi Parkı olaylarına destek eyleminde polis kurşunuyla öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün ikinci duruşması başladı. Sarısülük'ün ailesine destek veren sivil toplum kuruluşları da adliye önünde toplandı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sivil toplum kuruluşları davayı izlemek için Ankara Adliyesi önünde bir araya geldi. Ethem Sarısülük maskeleri takan grup üyeleri, ‘Ethem Sarısülük ölümsüzdür’, ‘Hepimiz Ethem’iz öldürmekle bitmeyiz’ sloganları attı. Ethem Sarısülük’ün annesi ve kardeşleri de davaya katılmak için sabah saatlerinde buraya geldi. Davayı izlemek isteyenler adliyedeki arama noktasından geçip, duruşma salonuna gitti. Davaya, ayrıca CHP milletvekilleri Aylin Nazlı Aka, Hüseyin Aygün, İlhan Cihaner ve Sezgin Tanrıkulu da destek için geldi. Vekiller, davayı izlemek üzere içeri girdi.

Dava nedeniyle emniyet güçleri adliye önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. Adliye içinde de güvenlik önlemi alınması dikkat çekti. Duruşma başlarken, dışarıda protesto gösterileri yapılıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER