ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:43

Sivil toplum kuruluşları bayramla beraberliklerini pekiştirdi

Sivil toplum kuruluşları bayramla beraberliklerini pekiştirdi


Sivas’ta Cem Vakfı, Aktif Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASSİAD), Kimse Yok Mu Derneği Sivas Şubesi, 4 Eylül Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER), kurban sevincini birlikte yaşadı.

Cem Vakfı Şubesi önünde Alevi Dedesi Hasan Özer’in duasıyla başlayan programda bir ve beraber olmanın önemine dikkat çekildi. Bayramların birliktelikleri daha da artırması için dua edildi. ASSİAD Başkanı Zeki Bulut, birlik ve beraberliğe o kadar ihtiyaç olduğu bir dönemde Hasan Dede'nin hoş bir dua yaptığını belirterek, "Rabb'im nice bayramlarda bizleri bir araya getirsin.” dedi.

Cem Vakfı Şube Başkanı Ali Akyıldız ise herkesin bayramını tebrik ederek, şöyle devam etti: “Ülkemizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve dostluğa ihtiyacı olduğu bir dönemde bizlerin de Sivas’ta dost kuruluşlarla birlikte kurban kesmiş olmamızın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Dedelerimizin de ağzına sağlık. Bu bayramın burada olduğu gibi ülke genelinde de coşkulu geçmesini diliyorum.”

Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Cantemur, birlikteliği ve beraberliği fiziksel olarak burada ortaya koymaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Allah kurbanlarımızı kabul etsin, birlikteliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın, daha nice birlikteliklerde görüşmeyi diliyorum.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından kesimhaneye götürülen ve Yiğido adı verilen yaklaşık bir tonluk kurban tekbirlerle kesildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER