ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 11:58

'Sivas'taki asker hastanesi kapanmayacak'

Sivastaki asker hastanesi kapanmayacak


AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Türkiye genelinde asker hastanelerinin kapatılma kararına rağmen Sivas'taki hastanenin kapatılmayacağını söyledi.

        Hilmi Bilgin, Türkiye genelinde asker hastanelerinin kapatılmasına ilişkin alınan kararın Sivas’ta uygulanmayacağını, buna karşın hastanenin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinin söz konusu olabileceğini dile getirdi.

        Sivas Asker Hastanesi’nin halen sivillere de hizmet verdiğini ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından burada hekim görevlendirildiğini belirten Bilgin, Sivas Asker Hastanesi’nin kapatılacağına yönelik çıkarılan iddiaların doğru olmadığını dile getirdi. Bilgin, "Hastane halen hem askerlere hem de sivillere hizmet vermektedir. Hizmetini de bu şekilde sürdürecektir." diye konuştu.

        BAKAN YILMAZ HASTANEYİ İNCELEYECEK

        Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, hafta sonunda Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın Sivas’a geleceğini ve birlikte Asker Hastanesi’nde inceleme yapacaklarını ifade etti. Hastane için şu an herhangi bir tasarrufun söz konusunu olmadığını belirten Bilgin, “Bakanımızla birlikte yapacağımız incelemede, hastanenin daha verimli şekilde nasıl kullanılabileceği yönünde de bilgiler alacağız. Ancak, bu incelemeler ve görüşmeler sonunda da kapatılmasına yönelik bir karar olmayacaktır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER