ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:30

Sivas’ta üretilen 'acil müdahale sedyesi' tasarımda dünya birincisi oldu

Sivasta üretilen acil müdahale sedyesi tasarımda dünya birincisi oldu


Sivas Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan Gökler A.Ş., ürettiği acil müdahale sedyesi tasarımıyla 'Reddot Design Award Winner 2013' tasarım ödülünü aldı. BMW, Porsche, Lamborghini gibi dev markaların da katıldığı yarışmada, Gökler AŞ. "Nitrocare'nin NTQ7 Acil Müdahale Sedyesi" 4 bin 662 adet ürün tasarımı arasında birinciliğe layık görüldü.

Tüm dünya tasarımcıları için ‘Oscar’ olarak kabul edilen Reddot Design Award yarışması Almanya’da gerçekleştirildi. Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinin yer aldığı yarışmada Apple, Sony, BMW, Porsche, Siemens ve Lamborghini gibi önemli markalar farklı kategorilerde yarıştı. 1955 yılından beri düzenlenen ve dünya genelindeki tasarımcıların rüyalarını süsleyen The Reddot tasarım ödülleri yarışmasında Gökler AŞ Nitrocare’nin yenilikçi tasarım gücü uluslararası tanınırlığa sahip 37 uzmanın bulunduğu jüriyi etkileyerek birinci olmayı başardı.

Dünya markaları ile yarışarak anlamlı bir ödülü kazanmaktan dolayı firması adına gurur duyduğunu belirten Gökler AŞ. Nitrocare’nin Genel Müdürü Göksel Aras, bu ödülün Nitrocare’deki çok çalışma ve yenilikçi yaklaşamı sembolize ettiğini açıkladı. Aras, "İnsan hayatını kolaylaştıran ve katma değer oluşturan, erişilebilir bir tasarımın nihai hedef olması gerektiğinin farkındayız. Tarih boyunca bütün inovatif ve ileri teknolojilerin gerçek hayata uygulanması, ihtiyaçların, estetiğin ve mühendisliğin yeniden tanımlanmasıyla, yani yeniden tasarlanmasıyla oldu. Bunun bilincinde olan Nitrocare, tasarım ekibi ile çok çalışıp, iyiyi değil mükemmeli aramaktadır." dedi.

Ödül töreni, uluslararası katılımla birlikte 1 Temmuz 2013 tarihinde Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Aalto Theater’de düzenlenecek. Ödüle layık görülen NTQ7 Acil Müdahale Sedyesi 4 hafta boyunca Red Dot Müzesi’nde sergilenecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER