ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 20:58

Sivas’ta Türkçülük Günü yürüyüşü


Sivas’ta Ülkü Ocakları tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ve 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganları atıldı. Yürüyüşe Ergenekon davasında tahliye olan Ülkü Ocakları eski Başkanı Oğuz Bulut da katıldı.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yürüyüş düzenlendi. Mevlana Mahallesi Ethembey Parkı önünde toplanan vatandaşlar, buradan Mevlana Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', Vur de vuralım, öl de ölelim.' şeklinde sloganlar attı. Yürüyüşe katılan Ergenekon davasında tahliye olan Ülkü Ocakları eski Başkanı Oğuz Bulut da sloganlara da eşlik etti. MHP İl Başkanı Kürşat Ergün ile Kamu-Sen İl temsilcisi Muzaffer Karadağ da yürüyüşte yer aldı.

300 metre uzunluğunda dev Türk bayrağının da taşındığı yürüyüşe, Atlı Spor Kulübü'nden gelen atlılar da eşlik etti.
Mevlana Caddesi boyunca yürüyen grup, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi önünde biten yürüyüşü saygı duruşunun ardından Mehter takımı eşliğinde İstiklal Marşı okuyarak sonlandırdı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Cengizhan Uludağ, burada yaptığı basın açıklamasında, çözüm süreci ve akil adamlarla ilgili eleştirilerde bulundu. Uludağ, "Bizim şaşkınlık içinde olmamız Bölücü taleplerin milletimize kabul ettirilmesidir. Aklı başında olmayan insanların gayretlerine anlam vermekte zorlanıyoruz. Akil olmayan insanlar ikna etme konusunda kabiliyet sahibi ise gitsinler 2 bin teröristi ikna etsinler. Bu iş 75 milyonu ikna etmekten daha kolaydır." şeklinde konuştu.

Uludağ'ın konuşmasının ardından kalabalık ülkücü yemini etti. Türkçülük Günü kutlamaları marşların söylenmesi ile sürerken, etkinliğe katılanlara Ülkü Ocakları tarafından bulgur pilavı ve ayran ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER