ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:50

Sivas'ta op-art resim sergisi açıldı

Sivasta op-art resim sergisi açıldı


Üstün yetenekli çocuklara eğitim veren Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), op-art (göz yanılması) resim sergisi açtı. BİLSEM’in resim derslerinde öğrenciler tarafından yapılan ve göz yanılmasını anlatan 35 resimden oluşan sergi, Atatürk Kültür Merkezi resim galerisinde açıldı. Serginin 2 gün açık kalacağı öğrenildi.

        BİLSEM Müdürü Bahattin Özdemir, eserlerin her birinde ışık, renk, şekil ve gölge oyunları olduğunu belirterek, sergide yer alan resimlerin öğrencilerin uzun süren çalışmasının bir sonucu olduğunu söyledi.

        Öğrencilerin resim çalışmalarını bir arada görmenin ve sergilemenin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Özdemir, “Bilim Sanat Merkezi uygulamayla etkinlikler yapıyor. Öğrenci derslerini hakkıyla yapıyor. O açıdan ortaya birçok ürün çıkıyor. Bundan önce meyveler ve sebzeler konuşuyor sergimizi yaptık. Nisan ayında yağlıboya resim sergimizi yapacağız. Daha sonrada 3 boyutlu geri dönüşüm sergimiz olacak. “dedi.

        “ÜSTÜN YETENEKLİLER ÇALIŞTAYI YAPACAĞIZ”

        Bunun yanında fen, matematik ve sözel alanında da birçok etkinliklerini olduğuna değinen Bahattin Özdemir, “3–4 Mayıs’ta Sivas’ta 1. Üstün Yetenekliler Çalıştayı'nı yapacağız. Ülkemizdeki bütün Bilim Sanat Merkezleri’nin yanı sıra çocuk eğitimi ve üstün yetenekliler ile ilgili eğitim veren üniversitelerde bu çalıştaya katılacak.”şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER