ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:31

Sivas’ta memurlar iş bıraktı

Sivasta memurlar iş bıraktı


Sivas’ta Türk Büro-Sen üyesi memurlar bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Memurlar, iş bırakma eyleminin bir uyarı olduğunu belirterek, taleplerin karşılanmaması halinde genel grevi düşündüklerini dile getirdiler.

Sivas’ta Türk Büro-Sen üyesi memurlar, Defterdarlık önünde toplanarak iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Türk Büro-Sen Şube Başkanı Güner Akay, Bugün bu alanda olduğu gibi ülkenin her yerinde kamu çalışanlarının meydanlara indiğini söyledi.

Uluslararası hukuk ve yasalardan kaynaklanan meşru haklarını kullanarak üretimden gelen güçlerini kullandıklarını kaydeden Akay, “Bugün gerçekleştirdiğimiz iş bırakma eylemi bir uyarıdır. Taleplerimizin karşılanmaması halinde bugünkü eylemin genel grevin ayak sesleri olduğunu siyesi iradeye hatırlatmak isteriz” dedi.
Biz alanların yabancısı değiliz.Gerekirse bundan sonra da genel grev için alanları doldurmaktan geri durmayacağız” diyen Güner Akay şöyle devam etti:

“Tüm bu sorunlar karşısında sorumlu sendikacılık gereği hak arayışımız hep sürdü. Bilindiği gibi iş yavaşlatma, iş bırakma eylemleri dünyada ve ülkemizde sıkça başvurulan bir yöntem değildir. Sendikamız bu kararı almadan önce hükümet yetkilileri ile gerçekleştirdi görüşmelerde kamu çalışanlarının sorunlarına çare üretilmesini defalarca talep etmiş ve yetkilileri eylem ve söylemleriyle uyarmıştır. Ancak, siyasi irade kamu çalışanına gözlerini kapatmış kulaklarını tıkamıştır.Bize de iş bırakmadan başka yol bırakmamıştır. “
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER