ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 19:42

Sivas'ta gıyabi cenaze namazı kılındı

Sivasta gıyabi cenaze namazı kılındı

Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçiler için Sivas'ta gıyabi cenaze namazı kılındı.


Ulu Cami'de ikindi namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına, Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi Nurullah Albayrak, sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namazın ardından, Soma'da hayatını kaybeden maden işçileri için dua edildi.

Bu arada, Hakikat ve İrade gazetesinde çalışanlar, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için dua etti. Kafalarına baret takıp yüzlerine kömür süren gazeteciler, ölen maden işçilerini andı.
Öte yandan, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin 12 katlı binasına, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası nedeniyle, CÜ Doğa Sporları Topluluğu üyesi Ebuzer Bekar ve Fatih Öztürk tarafından Türk bayrağı ve siyah kurdele asıldı.
 

 Malatya

Malatya'da KESK üyesi bir grup, Soma'daki maden faciası nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı.
Müdürlük binası önüne serilen beyaz bir bezin üzerine ekmek, kömür ve baret de bırakan grup, ölen madenciler için saygı duruşunda bulundu.
Bir süre oturma eylemi yapan grup, İnönü Caddesi'ndeki Kız Meslek Lisesi'ne kadar yürüdükten sonra dağıldı.
 

Meslektaşları için dua ettiler

Tokat'ın Turhal ilçesinde ise Özdemir Antimuan Madenleri AŞ Turhal Maden İşletmesi'nde çalışan işçiler, Soma'da yaşamını yitiren meslektaşları için saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından, Soma'daki maden faciasında ölen işçiler ve mahsur kalan madenciler için dua edildi.
Türk-iş Tokat Temsilciliği ve Gıda ve Şeker-İş Sendikası Turhal Şube Başkanlığı üyeleri ise Soma'da yaşanan maden faciasına dikkati çekmek için bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.
Tunceli'de ise Karayolları 86. Şube Şefliğinde çalışan işçiler, Soma'daki maden faciası nedeniyle basın açıklaması yaptı.
Yol-İş Sendikası Tunceli Temsilcisi Bedri Kırmızıtoprak, yaptığı açıklamada, "Üzüntümüzü kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Yitirdiğimiz kardeşlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere yakınlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabır, yaralı işçi kardeşlerimize ise acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER