ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:44

Sivas’ta engellilerin yüzü güldü


Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı tarafından Engelliler Haftası nedeniyle engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı. Tekerlekli sandalyeler mavi kapak kampanyası ve hayırseverlerin bağışı ile satın alındı.

Engelliler Haftası nedeniyle Paşa Fabrikası’nda düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Engeliler Koordinasyon Merkezi’nin organizesinde 10 engelliye tekerlekli sandalye vereceklerini belirterek, sandalyelerin bir kısmının mavi kapak kampanyası bir kısmının da hayırseverlerin bağışlarıyla alındığını söyledi.
İş Kur İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde engellilere yönelik çağrı merkezi kursu açtıklarını anlatan Başkan Ürgüp, resmi ve özel kuruluşların yüzde 3 engelli çalıştırmak zorunda olduğunu kaydederek, engellilerin bunun için hazır olacağını ifade etti.

Çalışma ve İş Kur Müdürü Nabi Soysal ise Belediye, Hayat Ağacı ile işbirliği ile çağrı merkezi kursu açtıklarını söyledi. 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerlerine yönelik engellilerin istihdamı projesinde Türkiye genelinde yüzde 81 gibi büyük bir başarı sağladıklarını anlatan Soysal, engellilerin istihdamı noktasında çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Mavi kapaklar ve bağışlarla alınan tekerlekli sandalyeler ile Engellilere yönelik çağrı merkezi kursuna katılanlara sertifikaları Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve eşi Makbule Ürgüp ve Çalışma ve İş Kur Müdürü Nabi Soysal tarafından takdim edildi.

Programda Sivas Belediyesi çalışanları ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri de işaret dili eğitimi sonrası sertifika aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER