ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 11:19

Sivas'ta belediye binası yıkılacak

Sivasta belediye binası yıkılacak


Sivas’ta, adliye binasının taşınmasının ardından, belediye binasının da yeni imar kanunu kapsamında Yenişehir’de yapımı süren otogar arkasına yapılması planlanıyor. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, belediye binasıyla birlikte jandarma lojmanlarının da gideceğini, Özel İdare Lojmanları ve Telekom binası için de yetkililerle görüştüklerini söyledi.

Sivas Belediyesi, Yenişehir’e yapmayı istediği ancak açılan davalarla ihalesi iptal edilen alış veriş merkezini, Eski Sanayi'de yapacağı Turkuaz Projesi içinde yapacak. Alış veriş merkezi yerine ise belediye binasını yapılacak.

Yeni imar kanununda şimdiki belediyenin yerini yeşil alan olarak gösteren Belediye, kurumların şehir dışına alınarak yoğunluğun azaltılmasına ön ayak olmak istiyor. Kent Meydanı Projesi'nin devamı olarak bilinen proje kapsamında, tarihi valilik binası çevresindeki binaların yıkılarak yeşil alan yapılması öngörülüyordu.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, belediye binasını Yenişehir’de yapacaklarını belirterek, “Adliye binası taşındı, jandarma lojmanlarıyla anlaştık, orası da gidecek, Özel İdare Genel Sekreteri ile adliye arkasındaki lojmanların gitmesi konusunda görüşmelerimiz sürüyor. Telekom binası için de bakanlık ile temas halindeyiz. Meydanda bu şekilde bir rahatlama olacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Başkan Ürgüp, sürekli yer değiştiren Tapu ve Kadastro’nun ise belediye binasını yapacakları Yenişehir’de, Belediyenin hemen yanında olmasını istediklerini, bu şekilde vatandaşın emlak işlerini kısa sürede halletmesini öngördüklerini aktardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER