ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:51

Sivas'ta atlı polis birliği göreve başladı


Sivas Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan atlı polis birliği, göreve başladı.
Araçların giremeyeceği arazi ve alanlarda görev yapabilmek amacıyla kurulan atlı polis birliği, ilk görevini Paşabahçe Mesire Alanı'nda yaptı.
Piknik alanında at sırtında devriye görevi yapan polisler, vatandaşların ilgi odağı oldu. Hafta sonu tatilini fırsat bilerek Paşabahçe'ye piknik yapmak için gelen vatandaşlar, atlı polislere yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar ve yetişkinler, polisler ve atlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Atlı Polis Grup Amiri Başkomiser Ertuğrul Uçer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, birliklerinin 6 atla görev yaptığını söyledi.
Eğitimlerin tamamlanmasının ardından birliğin göreve başladığını dile getiren Uçer, "Suçların oluşmadan önlenmesi bizim öncelikli görevimiz. Bu doğrultuda halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde, özellikle mesire alanları ve ana caddelerde devriye görevine başlayacağız. İlk görev yerimiz, Paşabahçe Mesire Alanı oldu" diye konuştu.
Halkın yoğun olduğu yerlerde önleyici hizmetler yapacaklarını belirten Uçer, ayrıca toplumsal olaylarda, maçlarda ve tören geçişlerinde görev alacaklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER