ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 15:48

Sivas’ta 342 kg kubar esrar ele geçirildi


Sivas’ta yapılan operasyonda aracın bagajında bulunan yatak ve yorganların arasına gizlenmiş 342 kg kubar esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Uyuşturucu veya uyarıca madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan istihbari çalışmalarda, Doğu illerinden temin edilen yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Sivas güzergâhı üzerinden batı illerine nakledileceği bilgisi üzerine operasyon başlatıldı.

Operasyonda uyuşturucu madde naklettikleri tespit edilen, U.Ş, E.Ş, H.Ç, G.M, S.Ş. ve D.Ş. isimli 6 şüpheli araçlarıyla birlikte yakalandı. Araçta yapılan aramada ise aracın arka kargo kısmında, yatak ve yorganların altına 47 ayrı poşet içerisinde saklanmış vaziyette, 342 kilo 550 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Yakalanan toplam 6 şüpheliden 5’i Cumhuriyet savcısının talimatı ile ifadelerinin alınmasının ardından salıverilirken, U.Ş. isimli şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER