ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:38

Sivas İl Halk Kütüphanesi için ihaleye çıkılıyor

Sivas İl Halk Kütüphanesi için ihaleye çıkılıyor


Sivas'ta eski Tekel binası yerine yapılması kararlaştırılan Halk Kütüphanesi 13 Mayıs’ta ihaleye çıkacak.

    Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan kütüphanede geri sayım başladı. Behrampaşa İlköğretim Okulu yanındaki geçici binada hizmet veren İl Halk Kütüphanesi için ihaleye çıkılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne tahsisli eski Tekel binası yerine yapılacak kütüphanenin plan ve projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylandı. İhalenin 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirileceği açıklandı.

    Yer tesliminden itibaren 500 iş günü içerisinde bitirilmesi planlanan kütüphanenin 7 bin 786 metrekare alana kurulması planlanıyor. Bodrum, zemin, 1 ve 2. katlardan oluşacak olan İl Halk Kütüphanesi 800 kişiye hizmet verebilecek. Doğal ışıktan maksimum surette yararlanmak amacıyla orta koridorlu, orta avlulu, avlu üstü şeffaf olarak kapalı ve Cumhuriyet Dönemi mimarisi tarzında planlanan binada çalışma odaları, güzel sanatlara yönelik sergi alanları, çok amaçlı konferans salonları, kafeler ve sosyal donatılar yer alacak.

    Günümüzün kitap ve elektronik ortamda okuma faaliyetlerine uygun olarak yapılacak olan İl Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gönderdiği ödeneklerle inşa edilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER