ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 19:15

Sivas heyeti, Denizli’de et kombinasını inceledi

Sivas heyeti, Denizlide et kombinasını inceledi


Sivas'ta kurulması planlanan et kombinası için araştırmalar sürüyor. Vali Zübeyir Kemelek, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'ın da katılımıyla, 2013 Yılı Yatırım Programı'na alınan Sivas hayvancılığının geliştirilmesi çalışmaları kapsamında örnek olması amacıyla Denizli’de incelemelerde bulundu.

        Gezide Denizli Valisi Abdulkadir Demir, Denizli milletvekilleri Bilal Uçar, Mehmet Yüksel, Denizli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve Denizli Et Balık Kurumu Sorumlu Müdürü Mustafa Kıraç da hazır bulundu.

        Vali Kemelek, Sivas’ta kurulması planlanan et kombinası tesislerine örnek olması düşünülen tesislerin incelendiğini ve mevcut projeden faydalanılacağını ayrıca Ankara Sincan Et Kombinası tesislerinde de incelemeler yapıldığını belirtti. Vali Kemelek, "AB standartlarında et kesimi ve işlenmesi amacıyla kuracağımız tesis ülkemizin en önde gelen tesislerinden biri olması arzusundayız. Bu konuda çalışmalar devam ediyor." dedi.

        Ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve beraberindeki heyet, Yıldız Dağı Projesi'nde değerlendirmek üzere Isparta'nın Davraz ilçesinde bulunan Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde de gezi ve incelemelerde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER