ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:54

Sivas esnafına 36 milyon TL kredi desteği

Sivas esnafına 36 milyon TL kredi desteği


Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, 2012 yılında esnaf ve sanatkâra toplam 36 milyon 70 bin TL kredi kullandırdı.

Yeni iş kurmak isteyen, mevcut işini büyütecek olan ve nakit para konusunda sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkârlara sağladığı düşük faizli krediler ile destek olan kooperatif, geçtiğimiz yıl esnaf ve sanatkâra toplam 36 milyon 70 bin TL kredi kullandırdı.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, Düşük faizli kredilerin bankalara ve piyasa koşullarına göre uygun olması ve 3’er aylık dönemler halinde ödenmesi nedeniyle her yıl kredi miktarını bir kat daha artırdıklarını belirterek, 2012 yılında kredi miktarının yükselterek 36 milyon 70 bin TL’ye ulaştığını söyledi.

Kooperatifin faaliyetleri ve esnaflara sağladığı kredi desteği ile ilgili açıklamada bulunan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Kooperatifimiz tarafından esnaf ve sanatkârlarımıza kullandırdığımız düşük faizli krediler hem piyasa şartlarına hem de bankaların vermiş olduğu kredilere göre cazip olması nedeniyle esnaf ve sanatkârlarımız büyük ilgi gösteriyor. Geçen yıla oranla sağladığımız kredi desteğinden yararlanmak için müracaat eden esnaflarımızın sayısı yüzde 100 oranında arttı. Biz kriz dönemleri de dahil olmak üzere her zaman Sivaslı esnaf ve sanatkarımıza kredi kapılarını sonuna kadar açarak kredi desteğimizi sürdürdük. Kooperatifimizin esnafımıza verdiği 36 milyon 70 bin TL’lik kredi ile Sivas’ta sıcak para girişini de sağlayarak esnaf ve sanatkârımızın zor günlerinde dertlerine derman olduk. 2013 yılında da düşük faizli kredilerden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkârımızı kooperatifimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER