ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 19:29

Sivas, bir sofrada buluşmaya hazırlanıyor


'Binlerce İnsan Tek Bir Sofra' sloganıyla düzenlenen programla Sivas, belki de tarihinin en güzel ve en anlamlı iftarlarından birine şahitlik edecek. 3 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek iftar programıyla Sivaslılar, Kadir gecesi gibi mübarek bir günde iftarını birlikte açmanın mutluluğunu yaşayacak. Sivas, o akşam dostluğu, kardeşliği, barışı, muhabbeti paylaşacak, hep bir arada huzur içinde iftar yapacak.

Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Cem Vakfı, Kızılay, Sivasspor, Sivas Esnaf Odaları, TSO, Sivas Elektrikçiler Odası, Marka, Alonet, Zasiad, Ticaret Borsası, Çiçek Su, Sifahod, Kılıçoğlu, Zeytin Organizasyon, Hakan Baklava, Ata Güvenlik, Sivas Kent Konseyi, Öncü ve Tv58'in ortak organizasyonuyla yapılacak iftar programındaki yemekler, Sivas Belediyesi tarafından ikram edilecek. İsteyen kendisi de yemeğini getirebilecek. İftar sofrası, havuzdan maliye binası önüne kadar uzanacak. Kent meydanı tamamıyla o gün trafiğe kapatılacak ve sofra 2 caddeye de kurulacak. Yaklaşık 1,5 kilometrelik sokak, Elektrikçiler Odası tarafından tamamen nostalji sokak lambalarıyla süslenecek.

Böylesine büyük bir organizasyonu bütün Türkiye'ye göstermek için şimdiden birçok televizyon kanalının iftar programını canlı yayın yapmak için müracaatta bulunduğu öğrenildi. Çeşitli etkinlik ve sürprizlerin olacağı iftara çok yoğun bir katılım bekleniyor.

SİVAS'IN BÜYÜKLÜĞÜNÜ TÜRKİYE GÖRECEK

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Sivas'ta yaşanan ve bütün Türkiye'ye örnek olacak huzur ve kardeşlik ortamını gösteren en güzel ve en anlamlı böyle bir organizasyonda herkesi görmek istediğini belirtti. Ürgüp, şöyle dedi: “Ramazan ayının ruhuna yakışacak güzellikteki bu büyük buluşmada tıpkı Sivas halkı gibi kurum ve kuruluşları da bir araya gelmiştir. Ortak amaç, Sivaslının mutluluğudur. Ben herkesi bu davete icabet etmeye çağırıyorum. Sivas'ın büyüklüğünü, Sivaslının yiğitliğini bütün Türkiye'ye göstermek için soframızı daha da büyütelim ki sevgiyle muhabbetle bir nevi hep birlikte erken bayram yapmış olalım. Emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederken, belediyemizin de bütün imkânlarıyla bu organizasyonda olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER