ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2014 Salı 15:51

Sıva ustası, evini şehit ailesine bağışladı

Sıva ustası, evini şehit ailesine bağışladı

27 yıl önce gittiği Fransa'da sıva ustası olarak çalışan evli ve üç çocuk babası Ali Dal, Eskişehir'de bulunan evini, Diyarbakır'daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Necdet Aydoğdu'nun ailesine bağışladı.


Fransa'da yaşayan sıva ustası Ali Dal, Eskişehir'deki evini Diyarbakır'daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Necdet Aydoğdu'nun ailesine bağışladı.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun makamında bir araya gelen Aydoğdu ile Dal aileleri, duygusal anlar yaşadı.

Vali Balkanlıoğlu, Ali Dal ve ailesine gösterdikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür etti. 

Kendilerine ulaşan Dal'ın şehit Astsubay Necdet Aydoğdu'nun ailesinin evini televizyonda görmesi üzerine çok etkilendiğini dile getiren Balkanlıoğlu, Dal'ın Eskişehir'deki evini Aydoğdu'nun ailesine bağışlamak istediğini anlattı.

Kendilerinin de Dal ailesini kente davet ettiklerini bildiren Balkanlıoğlu, "Bizi kırmayıp geldiler. Böyle örnek davranışlar inşallah bizlere ve Türk milletine örnek olur. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. 

Gözyaşlarını tutamadı 

Fransa'da 27 yıldır yaşayan üç çocuk babası Dal, gazetecilere açıklama yaptığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre konuşmakta güçlük çeken Dal, şehidin evinin durumunu gördüğünde çok etkilendiğini söyledi.

Zor günlerde birlik ve beraberlik sergilemenin önemli olduğunu vurgulayan Dal, şöyle konuştu:

"Şehidimizin cenazesinde evini gördüm, gerçekten çok duygulandım. Durulacak gibi değildi. Ailemle konuştum ve Eskişehir'deki evimizi bağışlamaya karar verdik. Zaten senede birkaç günlüğüne gelip kullanıyorduk. Şehit bizim şehidimiz, Allah bize yine verir. Önemli olan böyle zor günlerde birlik ve beraberlik sergilemek." 

Konuşmaların ardından Ali Dal, evin tapusunu şehit eşi Esra Aydoğdu'ya verdi. Bu sırada Aydoğdu'nun da gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. 

Vali Balkanlıoğlu ise Ali Dal'a teşekkür plaketi sundu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER