ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:26

"Sit durumunun hafifletilmesi gereken alanlar var"

"Sit durumunun hafifletilmesi gereken alanlar var"


 Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, beldelerinde sit durumunun hafifletilmesi gereken alanlar bulunduğunu söyledi. Süslü, özellikle vatandaşların tarımla uğraştığı alanlarda belli bir oranda imar verilmesinin gerekli olduğunu kaydetti.

Süslü, “Bu konu tamamen bakanlıkların yetkisinde ve ilgisinde olan hususlar. Yerel bir yönetici olarak sit alanlarıyla ilgili bölgede ihtiyaçların olduğuna inanıyorum. Şu anda bölgede sit alanı olması gereken alanlar var fakat sit durumu hafifletilmesi gereken alanlar da var. Özellikle vatandaşımızın tarımla uğraştığı alanlarda belli bir oranda imarın verilmemesi nedeniyle çarpık bir görünüm arz eden barakalar ortaya çıkıyor. Bunların uzmanlar tarafından yeniden incelenmesi gerekiyor. Çünkü burada çevreyi koruyalım derken vatandaşımıza sıkıntı yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

Tarihi Uçhisar Kalesi’nde restorasyon ve ışıklandırma çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Süslü, çalışmaların tamamlanmasının ardından ziyaretçi sayısında artış olduğunu kaydetti. Osman Süslü, “Ziyaretçi sayısının giderek artacağını ümit ediyorum. Restorasyon çalışmalarını tamamen belediyemizin gelirleriyle yaptık. Kaleden gelen 2012 yılı gelirlerini kalemize harcamış olduk.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER