ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 23:11

Şişli'de protestocular bankalara zarar verdi


Berkin Elvan'ın toprağa verilmesinin ardından Şişli'de çıkan olaylarda göstericiler, Kurtuluş Caddesi üzerindeki banka şubeleri ve bazı iş yerlerine zarar verdi. AK Parti seçim bürosunun da tahrip edildiği olaylarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Şişli bölgesindeki eylemlerde 45 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gezi olaylarında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın cenazesine katılanlar Taksim'e yürümek isteyince, polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Halaskargazi Caddesi ve ara sokaklar savaş alanına döndü.

Müdahale sonrası Ergenekon Caddesi üzerinde toplanan gruba, Çevik kuvvet polisleri tarafından biber gazıyla müdahale edildi. Sapanlar ve havai fişeklerle karşılık veren grup daha sonra Kurtuluş Caddesi'ne geçerek yolu çift taraflı trafiğe kapattı. Göstericiler, cadde üzerindeki çok sayıda banka şubesi ve iş yerlerine zarar verdi. Bir banka şubesi ve 219 numaradaki AK Parti seçim bürosuna giren göstericiler, her iki binayı da kullanılamaz hale getirdi. Bu iki binadan çıkarılan malzemelerle yola kurulan barikat ateşe verildi.

Polis ekiplerinin Kurtuluş Caddesi'ndeki gruplara müdahalesiyle eylemciler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Bölgeye intikal eden itfaiye, ateşe verilen barikatlara müdahale etti.

Bölgede polis ile göstericiler arasındaki kovalamaca ara sokaklarda devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER