ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 20:11

Şişli Belediyesi'nde silahlı eylem

Şişli Belediyesinde silahlı eylem

Şişli Belediyesi’ne gelen bir şahıs, Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’le görüşemeyince güvenlik görevlisini silahla rehin aldı.


Bir el ateş açan şahıs polisin uzun uğraşı sonunda güvenlik görevlisini serbest bıraktı. Şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Saat 17.00 sıralarında 24 yaşındaki Akın A. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile görüşmek için Mecidiyeköy’deki belediye binasına geldi. X-ray cihazından silahıyla geçerken güvenlik görevlileri Akın A.’yı uyardı. Sarıgül’le görüşmek istediğini güvenlik görevlilerine söyleyen Akın A., Sarıgül’ün binada olmadığını yönündeki konuşmalara inanmadı. Güvenlik görevlileriyle tartışan Akın A. yaşanan boğuşma sonrası bir güvenlik görevlisini kapının önünde rehin aldı. Akın A. bir el de yere ateş etti.

Olayın ardından çok sayıda polis ekibi olay yerine geldi. Özel harekat timleri de güvenlik önlemi aldı. Akın A., polislerin ikna çabaları sonunda güvenlik görevlisini serbest bıraktı. Şüpheli gözaltına alınırken, güvenlik görevlileri de Asayiş Şube Müdürlüğü’nde bilgi verdi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de yetkililerden bilgi aldı.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Şişli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi: "Belediyemiz kapısı önünde ne yazık ki istenmeyen bir olay vuku bulmuştur. Şahıs elindeki bir silahla güvenlik görevlisini rehin almıştır. İlgili şahıs güvenlik güçlerinin olay yerine gelmesi üzerine kısa bir süre sonra silahını bırakarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Kişinin Şişli Belediyesi ile hiçbir ilişkisi olmadığı gibi Şişli ilçesinde oturmamaktadır. Olayla ilgili soruşturma sürmektedir."
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER