ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 12:09

SİSİAD üyelerine beden dilini kullanma eğitimi

SİSİAD üyelerine beden dilini kullanma eğitimi


Ankara'da Sincan Etimesgut Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD) tarafından düzenlenen 'Temel İletişim Becerileri ve Beden Dili' semineri üyelerden yoğun ilgi gördü.

        Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Boss Otel’de gerçekleştirilen seminerde konuşan eğitimci ve radyo spikeri Derya Kaya, temel iletişim teknikleri, beden dili kullanımı, iletişimde dikkat edilmesi gereken konularda bilgiler verdi.

        Kaya, yeni tanışılan insanların ilk 70 kelimede veya ilk 2 dakika içerisinde kendileri ile ilgili çok fazla bilgi verdiklerini söyledi. Şair Can Yücel’in, "En uzak mesafe ne Afrika’dır ne Çin, ne Hindistan, ne seyyareler, ne de yıldızlar, gece ışıldayan. En uzak mesafe; iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan..’’ şiirini örnek vererek iyi iletişimin nasıl olması gerektiğini belirtti.

        İyi iletişim insanı mutlu edeceğini dile getiren Kaya, kendini iyi ifade etmenin kabul görmeyi ve sevilmeyi de beraberinde getireceğini vurguladı.

        Seminerin bir bölümünde söz alan Derya Kaya’nın eşi olan psikolog doktor olan Ferda Kaya, "İnsan beyni 8 saatte yaklaşık 4 bin 600 düşünce üretebilir. İnsan beyni çok hızlı çalışan bir bilgisayar gibi durmadan düşünceler üretir ve insanlar bu düşünceler doğrultusunda hayatlarını kurarlar. Dolayısıyla bu düşünceleri dış dünyaya doğru aktarmak için etkili bir iletişim becerisine sahip olmamız gerekir." diye konuştu.

        Seminerin sonunda katılımcılar katılım belgelerini SİSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdi Gezer’in elinden aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER