ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 23:20

SİSİAD iftarında istikrar mesajı

SİSİAD iftarında istikrar mesajı


Sincan Etimesgut Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD), üyelerine ve aralarında çok sayıda bürokratın da bulunduğu bin 200 kişiye iftar verdi.

Kazan yolu üzerindeki Cumhuriyet Lezzet Dünyasında verilen iftar yemeğine siyaset ve iş dünyandan ilgi büyüktü. Yemekte Bir konuşma yapan SİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Toprak, "Gelişmiş ve güçlü bir ülke olmamız için güçlü ve bağımsız bir ekonomiye sahip olmamız gerekmektedir. Sanayici ve iş adamları olarak üzerimize düşen ülkemizin refahı için üretmeye, ihraç etmeye yorulmadan, yılmadan devam etmektir. Biz iş dünyası olarak tüm meselelere karşı duyarlı ve üzerine düşen sorumluluğun farkında olmalıyız. Zira güzel bir söz vardır, tarlada izi olmayanın harmanda sözü olmaz. Bu nedenle çatısı alında buluştuğumuz SİSİAD, bulunduğu sosyal çevreden başlayarak topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olan, bu sorumluluklarını yerine getirmek için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur." dedi.

'Yerelden ulusala giden hizmet yolumuzda amacımız üyelerimiz başta olmak üzere bölgemiz ve ülkemizin kazanmasıdır' diyen Toprak, "Bu arada güncel bir konuya da temas etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta Hükümetin Torba Yasayla düzenlediği Türkiye Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği'nin bugüne kadar vize ve harçlar adı altında aldığı ücretlere düzenleme getirilmesini onaylıyor ve destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

CEYLAN: İŞADAMLARIMIZ ÜLKEMİZİ TEMSİL EDİYOR

İftar yemeğinde konuşan Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Konuşmasına SİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Toprak’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek başladı. Ceylan; "Bugün burada çok sayıda işadamımız mevcut, Türkiye bugün dış dünyada hatırı sayılır bir konumda ise ve milli gelirimiz 10 bin doların üzerine çıktıysa bu hususta sanayicilerimizin ve iş dünyamızın payı çok büyüktür. Dünyanın çeşitli yerlerinde Türk işadamları ile karşılaşıyoruz. Ülkemizi dünyanın farklı coğrafyalarında temsil ediyor ve tanıtıyorlar. Tabi bu etkinliklerde başta TUSKON olmak üzere ona bağlı derneklerimizin katkısı çok büyüktür." dedi.

İftar yemeğine Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla ve Ayaş Kaymakamı Hasan Balcı, İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Ekrem Çiftçi, Sincan Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir, Sincan İlçe Müftüsü Osman Şener Ak parti Sincan İlçe Başkanı Ahmet Erbağ, MHP Sincan İlçe Başkanı Veysel Alkan, CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, Sincan Ziraat Odası Başkanı S. Zekeriya Gülmez, ASO 1. Organize Sanayi Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk, Sincan ve Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri, Tuskon üyesi iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri, Muhtarlar ve Banka Müdürleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Ku'an-ı Kerim tilaveti ve semah gösterisinin de yer aldığı gece Diyanet İşleri Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Koro Şefi Ömer Faruk Güney ve ekibinin vermiş olduğu konser ile sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER